T8 LED-rør 18W 1.700Lm IP65 120Cm Bagerier/Konditorier 50.000H [KPT-PT854BY-18W-A4I]
Se spørgsmål og svar
  • Mærke:GreenIce
  • SKUKPT-PT854BY-18W-A4I
Eficiencia energética
  • F
Garanti
  • Garanti 3 años
  • 120 º de apertura
Dokumenter
Skat inkluderet. De Forsendelsesudgifter De beregnes på betalingsskærmen.
LAGER TILGÆNGELIG
Garanti
  • Garanti 3 años
  • 120 º de apertura
Dokumenter
Er du en professionel kunde?
Vi har kun offentliggjort et nyt websted til fagfolk.
Gå til det professionelle område
VENTAJAS DE COMPRAR EN GREENICE
  • Precio Mínimo Garantizado
  • Devoluciones hasta en 60 días
  • Hasta 10 años de Garantía
-15.01%(KPT-PT854BY-18W-A4I_padreImg_kpt_pt854by_18w_a4i_0.jpeg)
##
LAGER TILGÆNGELIG
Envío gratis
Tilbehør
Teknisk fil
Código Producto
KPT-PT854BY-18W-A4I
Potencia (W)
18.0
Luminosidad (Lm)
1700
Eficacia Luminosa (Lm/W)
94
LED Performance
103
Type lysdioder
SMD2835
Antal lysdioder
96
Medidas (mm)
Ø28x1200
Largo
1200.0
Largo
28
Diffuser
Opal
Factor de Potencia (PF)
0.99
Materialer
Aluminium/PC
Angulo De Apertura (º)
120
IP Rating
IP65
Nominel Spænding
85-265VAC
Salida Del Driver
DC24-84V
Vida Estimada (H)
Dæmpbar
Ingen
Frecuencia de Trabajo (Hz)
Tiempo de Arranque (s)
0.1
Clase Energética
F
Certificeringer
CE/ROHS/ISO9001
Base
T8
Rango Temperatura (ºC)
Ciclos de Encendidos
Consumo de Energía (kWh/1000h)
18.0
Peso (Gr)
250
Vida Útil Media Años (a 3 h/día)
Vida Útil Media Años (a 5 h/día)
Vida Útil Media Años (a 8 h/día)
CCT Único/Rango
Kun
Número unidades caja exterior
50.0
Normas Aplicables
EN 55015:2006; EN 61547:2009; EN 61000:2008; EN 60598:2008; EN 62471:2008
Drop -down -indhold
Opiniones
Egenskaber
Código Producto
KPT-PT854BY-18W-A4I
Potencia (W)
Luminosidad (Lm)
Eficacia Luminosa (Lm/W)
94
LED Performance
103
Type lysdioder
SMD2835
Antal lysdioder
96
Medidas (mm)
Ø28x1200
28
Diffuser
Opal
Factor de Potencia (PF)
0.99
Materialer
Aluminium/PC
Angulo De Apertura (º)
120
IP Rating
IP65
Nominel Spænding
85-265VAC
Salida Del Driver
DC24-84V
Vida Estimada (H)
Dæmpbar
Ingen
Frecuencia de Trabajo (Hz)
Tiempo de Arranque (s)
0.1
Clase Energética
Certificeringer
CE/ROHS/ISO9001
Base
T8
Rango Temperatura (ºC)
Ciclos de Encendidos
Consumo de Energía (kWh/1000h)
Peso (Gr)
250
CCT Único/Rango
Kun
Número unidades caja exterior
50.0
Normas Aplicables
Beskrivelse
Fordele ved et LED-rør:
  • Forbrug: LED-rør forbruger op til 50 % mindre end lysstofrør. Et 90 cm T8-18W lysstofrør med ballast og starter kan forbruge det dobbelte af sin nominelle effekt på grund af ballast. Vi taler om et forbrug på 36W sammenlignet med de 8 eller 12 W af forbruget af 60Cm T8 LED-røret.