12W 1200Lm 6000ºK fyrkantig satinnickel LED-panel 50 000H [GL-CL-S12N-CW]
- Märke:GreenIce / Osram Led
- SkuGL-CL-S12N-CW
Lager tillgängligt
Pensioneringstillgängligheten kunde inte laddas
Är du en professionell kund?
Vi har publicerat en ny webbplats endast för proffs.
Fördelar med att köpa i Greenice
- Garanterat lägsta pris
- Gratis avkastning upp till 60 dagar
- Tills 10 år garanti
Escribe una opinión
Nos importan tus comentarios
Descargar ficha en PDF
Escoge como descargar la ficha de producto. Puedes incluir los datos de tu empresa y logotipo
Mis datos de contacto
Contacto de Greenice
Sin datos de contacto
Descargar ficha en PDF
Mis datos de contacto
Contacto de Greenice
Sin datos de contacto
Tillbehör
Leverantör:GreenIce
Driver Icke-Dimbar Strålkastare Downlight LED 12W
Leverantör:GreenIce
Driver Icke-Dimbar 0.95 F.P. 50.000H Downlights LED 12W
Dimmer LEDs 90-240VAC 0-100% 200W Fjärrkontroll
Rörelsesensor Infälld 360º ►1200/300W
Leverantör:Lifud Driver
Driver LIFUD 8-15W I::220-240VAC Ut::25-40VDC Flicker Free
Driver Dimbar Slimline Downlights 12W
Teknisk fil
Beskrivning
Den fyrkantiga LED-panelen på 170x170 mm, med ultratunna dimensioner (20 mm), erbjuder lösningar för kontor, fabriker, stormarknader, butiker och bostäder. Den kan installeras direkt till de medföljande eluttagen via elnätet (85-265VAC) med en servicefrekvens på 50/60Hz.
Den har en hög effektivitet (72 Lm/W) som konsumerar 12W genom SMD2835 lysdioder och lyckas ge ett ljusflöde på 860Lm jämnt fördelat genom en opal plastdiffusor från vilken ett färgåtergivningsindex på 80 erhålls. Den ger belysning motsvarande en 75W glödlampa, dess förbrukning representerar ett värde på 12kWh/1000h, vilket minskar mängden energi som faktureras och utsläppen av förorenande gaser till atmosfären.
Det här kortet drivs av en icke dimbar drivrutin som ingår i paketet och som måste anslutas direkt till nätverket, med en utgångskontakt som är kompatibel med anslutningen av plattan (36-60VDC, 300mA), dessutom ingår nödvändiga tillbehör för installationen av plattan. Vit yta byggd med aluminium.
Dokument
Drop -down -innehåll
Opiniones
Opiniones
Egenskaper
Egenskaper
Beskrivning