T8 LED-rör 18W 1700Lm IP65 120Cm Frukter och 50000H [KPT-PT854GN-18W-A4I]
Se frågor och svar
För ytterligare kvantiteter är leveranstiden 60 dagar från och med beställningsdatumet
  • Märke:GreenIce
  • SkuKPT-PT854GN-18W-A4I
Eficiencia energética
  • F
Garanti
  • Garanti 3 år
  • 120 öppningsgrad
Dokument
Skatt ingår. De Fraktkostnader De beräknas på betalningsskärmen.
Lager tillgängligt
Garanti
  • Garanti 3 år
  • 120 öppningsgrad
Dokument
Är du en professionell kund?
Vi har publicerat en ny webbplats endast för proffs.
Gå till professionell område
Fördelar med att köpa i Greenice
  • Garanterat lägsta pris
  • Gratis avkastning upp till 60 dagar
  • Tills 10 år garanti
-14.95%(KPT-PT854GN-18W-A4I_padreImg_kpt_pt854gn_18w_a4i_0.jpeg)
##
Lager tillgängligt
Envío gratis
Tillbehör
Teknisk fil
Produktkod
KPT-PT854GN-18W-A4I
Effekt (W)
18.0
Ljusstyrka (Lm)
1700
Ljuseffektivitet (Lm/W)
94
LED Performance
103
Typ av lysdioder
SMD2835
Antal av lysdioder
96
Mått (mm)
Ø28x1200
Lång
1200.0
Lång
28
Diffusor
Mjölkig
Effektfaktor (PF)
0.99
Material
Aluminium/PC
Öppningsvinkel (º)
120
IP-klass
IP65
Nominell Spänning
85-265VAC
Salida Del Driver
DC24-84V
Beräknad livslängd (h)
Dimbar
Nej
Arbetsfrekvens (Hz)
Starttid (s)
0.1
Energiklass
F
Certifieringar
CE/ROHS/ISO9001
Bas
T8
Temperaturområde (°C)
Tändcykler
Consumo de Energía (kWh/1000h)
18.0
Vikt (g)
250
Genomsnittliga användbara livsår (vid 3 timmar/dag)
Genomsnittlig livslängd i år (vid 5 h/dag)
Genomsnittliga användbara livsår (vid 8 timmar/dag)
Enskild CCT/Område
Endast
Antal enheter i ytterkartong
50.0
Tillämpliga standarder
EN 55015:2006; EN 61547:2009; EN 61000:2008; EN 60598:2008; EN 62471:2008
Drop -down -innehåll
Opiniones
Egenskaper
Produktkod
KPT-PT854GN-18W-A4I
Effekt (W)
Ljusstyrka (Lm)
Ljuseffektivitet (Lm/W)
94
LED Performance
103
Typ av lysdioder
SMD2835
Antal av lysdioder
96
Mått (mm)
Ø28x1200
28
Diffusor
Mjölkig
Effektfaktor (PF)
0.99
Material
Aluminium/PC
Öppningsvinkel (º)
120
IP-klass
IP65
Nominell Spänning
85-265VAC
Salida Del Driver
DC24-84V
Beräknad livslängd (h)
Dimbar
Nej
Arbetsfrekvens (Hz)
Starttid (s)
0.1
Energiklass
Certifieringar
CE/ROHS/ISO9001
Bas
T8
Temperaturområde (°C)
Tändcykler
Consumo de Energía (kWh/1000h)
Vikt (g)
250
Enskild CCT/Område
Endast
Antal enheter i ytterkartong
50.0
Tillämpliga standarder
Beskrivning
Fördelar av ett LED-rör:
  • Förbrukning: LED-rör förbrukar upp till 50 % mindre än lysrör. Ett 90 cm T8-18W lysrör med ballast och startmotor kan förbruka dubbelt så mycket märkeffekt på grund av ballast. Vi pratar om en förbrukning på 36W jämfört med 8 eller 12 W för förbrukningen av 60Cm T8 LED-röret.