LED Bulb E27 8W 640Lm 6000ºK 24V LEDs 40,000H [CA-5050-24V-8W-CW]
See questions and answers
For additional amounts the delivery period is 25 days As of the order date
  • Brand:GreenIce
  • SkuCA-5050-24V-8W-CW
Energy efficiency
Eprel file
Warranty
  • Warranty 3 years
  • 360 º Opening
Tax included. The Shipping expenses They are calculated on the payment screen.
Available
Warranty
  • Warranty 3 years
  • 360 º Opening
Are you a professional customer?
We have published a new website only for professionals.
Go to Professional Area
Advantages of buying in Greenice
  • Guaranteed minimum price
  • Free returns up to 60 days
  • Until 10 years guarantee
-44.97%(CA-5050-24V-8W-CW_padreImg_ca_5050_24v_8w_cw_0.jpeg)
Cool White
Available
Free shipping
Accessories
Technical file
Product code
CA-5050-24V-8W-CW
Light temperature
Cold White
Kelvin º
6000
Power (W)
8.0
Luminosity (LM)
640
Luminous efficacy (LM/W)
80
LED efficacy
88
Type of LEDs
SMD 5050
Measures (mm)
Ø36x107
High
107.0
Diameter
36
CRI
Diffuser
Transparent
Power factor (PF)
0.9
Construction
Aluminum/ PC
Opening Angle (º)
360
Facility
IP20
Strain
24VDC
Estimated life (H)
Dimable
No
Equivalence (W)
75
Isolation class
III
Work frequency (Hz)
Start time (s)
0.2
Energy class
G
Certificates
CE/ROHS/ISO9001
Bush
E27
Temperature range (ºC)
Lighting cycles
Energy consumption (kWh/1000h)
Weight (gr)
120
Flicker
0.8
Half -year useful life (at 3 h/day)
Half -Year Useful Life (5 h/day)
Half -year useful life (at 8 h/day)
Directional
Non-Directional
Single/range CCT
Only
Single CCT
INDEX R9
5
Minimum cri range
91
Maximum cri range
2
Chromaticity x
Chromaticity y
Número unidades caja exterior
Applicable standards
EN 55015:2013; EN 61547:2009; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013
Drop -down content
Opiniones
Characteristics
Product code
CA-5050-24V-8W-CW
Light temperature
Cold White
Kelvin º
Power (W)
Luminosity (LM)
640
Luminous efficacy (LM/W)
LED efficacy
88
Type of LEDs
SMD 5050
Measures (mm)
Ø36x107
High
Diameter
36
CRI
Diffuser
Transparent
Power factor (PF)
0.9
Construction
Aluminum/ PC
Opening Angle (º)
360
Facility
IP20
Strain
24VDC