LRS-100-24 Transformer MEANWELL In: 85-264VAC Out: 24VDC 4,5A 108W Insulation 3750VAC
See questions and answers
For additional amounts the delivery period is 60 days As of the order date
  • Brand:Meanwell / MEANWELL
  • SkuMW-4017
Energy efficiency
Warranty
  • Warranty 5 years
  • Tüv Süd TUV SUD
Documents
Tax included. The Shipping expenses They are calculated on the payment screen.
Stock available
Warranty
  • Warranty 5 years
  • Tüv Süd TUV SUD
Documents
Are you a professional customer?
We have published a new website only for professionals.
Go to Professional Area
Advantages of buying in Greenice
  • Guaranteed minimum price
  • Free returns up to 60 days
  • Until 10 years guarantee
(MW-4017_padreImg_mw_4017_0.jpeg)
##
Stock available
Free shipping
Technical file
Product code
MW-4017
Construction
PVC/ ABS
Facility
IP20
Strain
85-264VAC
Work frequency (Hz)
50/60
Certificates
CE/ROHS/ISO9001
Temperature range (ºC)
Número unidades caja exterior
30.0
Drop -down content
Opiniones
Characteristics
Product code
MW-4017
Construction
PVC/ ABS
Facility
IP20
Strain
85-264VAC
Work frequency (Hz)
50/60
Certificates
CE/ROHS/ISO9001
Temperature range (ºC)
Número unidades caja exterior
30.0
Description
LRS-100-24 MEANWELL Transformer Input 85-264VAC Output 24VDC 4.5A 108W Isolation 3750VAC