LED Recessed Downlight 18W 1,800Lm 6000ºK Circular Variable Cut 40,000H [HO-FWWB-R-18W-CW]
- Brand:GreenIce / Osram Led
- SkuHO-FWWB-R-18W-CW
Stock available
The retirement availability could not be loaded
Are you a professional customer?
We have published a new website only for professionals.
Advantages of buying in Greenice
- Guaranteed minimum price
- Free returns up to 60 days
- Until 10 years guarantee
Write an opinion
We care about your comments
Download PDF card
Choose how to download the product file. You can include your company and logo data
My contact data
Greenice contact
No contact data
Download PDF card
My contact data
Greenice contact
No contact data
Accessories
Supplier:GreenIce
Motion Sensor Surface Mounted 180º IP44 ►1200/300W [SB-BS039]
Supplier:GreenIce
Motion Sensor Recessed 360º ►1200/300W
Supplier:PANASONIC
Switch Double Panasonic Karre 10A 250V/Metal Frame With Claws/Key White
Supplier:PANASONIC
Switch Panasonic Karre 10A 250V/Metal Frame With Claws/Key White
Technical file
Description
It has a high efficiency (100 Lm/W) .This downlight is powered by a non-dimmable driver included in the package that must be connected directly to the network, with an output connector compatible with the connection of the plate (27-36VDC, 300mA), additionally included the necessary accessories for the installation of the plate.
Documents
Drop -down content
Opiniones
Opiniones
Characteristics
Characteristics
Description