ELG-100-48B-3Y IP67 Transformer MEANWELL In: 100-305VAC Out: 48VDC 2A 96W Adjustable (0-10VDC/PWM/Resistence) 3 Ent
See questions and answers
For additional amounts the delivery period is 5 days As of the order date
  • Brand:Meanwell / MEANWELL
  • SkuMW-4867
Energy efficiency
Warranty
  • Warranty 5 years
  • Tüv Süd TUV SUD
Documents
Tax included. The Shipping expenses They are calculated on the payment screen.
Available
Warranty
  • Warranty 5 years
  • Tüv Süd TUV SUD
Documents
Are you a professional customer?
We have published a new website only for professionals.
Go to Professional Area
Advantages of buying in Greenice
  • Guaranteed minimum price
  • Free returns up to 60 days
  • Until 10 years guarantee
(MW-4867_padreImg_mw_4867_0.jpeg)
##
Available
Free shipping
Technical file
Product code
MW-4867
Construction
PVC/ ABS
Facility
IP67
Strain
100-305VAC
Dimable
Yeah
Work frequency (Hz)
50/60
Certificates
CE/ROHS/ISO9001
Temperature range (ºC)
Drop -down content
Opiniones
Characteristics
Product code
MW-4867
Construction
PVC/ ABS
Facility
IP67
Strain
100-305VAC
Dimable
Yeah
Work frequency (Hz)
50/60
Certificates
CE/ROHS/ISO9001
Temperature range (ºC)
Description
It can also work in constant voltage mode giving a fixed voltage of 48V if the load is supplied with constant voltage and we do not exceed the maximum output power.