LED streetlight 100W 14,000Lm 6000ºK IP65 PRO SMD5050 50,000H [HO-STR100W-10-CW]
- Brand:GreenIce / Philips Led
- SkuHO-STR100W-10-CW
Stock available
The retirement availability could not be loaded
Are you a professional customer?
We have published a new website only for professionals.
Advantages of buying in Greenice
- Guaranteed minimum price
- Free returns up to 60 days
- Until 10 years guarantee
Write an opinion
We care about your comments
Download PDF card
Choose how to download the product file. You can include your company and logo data
My contact data
Greenice contact
No contact data
Download PDF card
My contact data
Greenice contact
No contact data
Technical file
Description
The 100W 14.000Lm 6000ºK IP65 PRO LED Streetlight is specially designed for public lighting.
Made of injected aluminum and PC, the 50W LED Luminaire has an IP65 protection factor that makes it weather resistant and an anticorrosive treatment, both chemical and mechanical, resistant to UV rays that further improves its durability.
* Fixing diameter: Ø60mm.
Drop -down content
Opiniones
Opiniones
Characteristics
Characteristics
Description
* Fixing diameter: Ø60mm.