LPV-150-15 IP67 Transformer MEANWELL In: 180-305VAC Out: 15VDC 8A 120W Insulation 3000VAC
See questions and answers
For additional amounts the delivery period is 5 days As of the order date
  • Brand:Meanwell / MEANWELL
  • SkuMW-3631
Energy efficiency
Warranty
  • Warranty 5 years
  • Tüv Süd TUV SUD
Documents
Tax included. The Shipping expenses They are calculated on the payment screen.
Available
Warranty
  • Warranty 5 years
  • Tüv Süd TUV SUD
Documents
Are you a professional customer?
We have published a new website only for professionals.
Go to Professional Area
Advantages of buying in Greenice
  • Guaranteed minimum price
  • Free returns up to 60 days
  • Until 10 years guarantee
(MW-3631_padreImg_mw_3631_0.jpeg)
##
Available
Free shipping
Technical file
Product code
MW-3631
Construction
PVC/ ABS
Facility
IP67
Strain
180-305VAC
Work frequency (Hz)
50/60
Certificates
CE/ROHS/ISO9001
Temperature range (ºC)
Drop -down content
Opiniones
Characteristics
Product code
MW-3631
Construction
PVC/ ABS
Facility
IP67
Strain
180-305VAC
Work frequency (Hz)
50/60
Certificates
CE/ROHS/ISO9001
Temperature range (ºC)
Description
LPV-150-15 IP67 MEANWELL Transformer Input 180-305VAC Output 15VDC 8A 120W Isolation 3000VAC