LED Floodlight 100W 18000Lm 90º 5000ºK IP65 Driver Moso 100,000H [1916-FL-J-100W-CW]
- Brand:GreenIce / Philips Led
- Sku1916-FL-J-100W-CW
Available
The retirement availability could not be loaded
Are you a professional customer?
We have published a new website only for professionals.
Advantages of buying in Greenice
- Guaranteed minimum price
- Free returns up to 60 days
- Until 10 years guarantee
Write an opinion
We care about your comments
Download PDF card
Choose how to download the product file. You can include your company and logo data
My contact data
Greenice contact
No contact data
Download PDF card
My contact data
Greenice contact
No contact data
Technical file
Description
Documents
Drop -down content
Opiniones
Opiniones
Characteristics
Characteristics
Description
Documents
Questions and Answers
Opinions
Opinions about this product
Be the first to leave a review about this product
More products from Outdoor LED Flood Lights
Outdoor LED Flood Lights SMD
The range of LED Outdoor SMD Floodlight offers high-quality floodlights that support...
Outdoor Solar LED Floodlights
The range of Solar LED Projector Spotlights, presents a series of bulbs...
Outdoor LED Flood Lights PRO Series
The PRO series LED spotlights are GreenIce's most professional line, due to...
Stadium Lighting
Stadium Projector Spotlights have a high power ranging from 400W to 1000W. Designed...